LAIMONAS ŠMERGELIS: DAUG DIRBANTYS DAILININKAI IŠ BADO TIKRAI NEMIRŠTA

alt

Straipsnis žurnale "interjeras.LT Pataria" Nr. 1(38)-2013 01

Nors už lango siautė žvarbus vėjas, pokalbis su profesionaliu dailininku Laimonu Šmergeliu buvo jaukus, šiltas ir atviras.

Per keturias dešimtis gyvenimo metų įdomūs perversmai vyko uteniškio dailininko kūryboje. Anksčiau tapęs dramatiškus, groteskiškus ir grubius reiškinius vaizduojančius paveikslus, gimus sūnui kardinaliai pakeitė pagrindinį vaizduojamąjį objektą. Juo tapo raudonplaukis, garbanotas vaikas – žaidžiantis, besišypsantis, liūdintis, susimąstęs, mylintis... Būtent tapydamas vaikus L. Šmergelis surado tiesiausią kelią į meno mylėtojų širdis.

Spausdinti
  

MIESTO POKALBIAI: TAPYTOJAS LAIMONAS ŠMERGELIS


Šios dienos „Miesto pokalbių“ svečias yra pasakęs: „Man svarbu, kad žiūrovas priėjęs prie mano darbų nusišypsotų. Taip, kaip aš šypsausi juos kurdamas.“ Žvelgdamas į stebuklo paliestas drobes tikrai negali suvaldyti šypsenos, nes tai – tyrą širdį turinčio kūrėjo darbai.

Spausdinti
  

GRINDINIO VAIKĄ ĮKVEPIA SODŽIUS

Net keliasdešimties autorinių bei grupinių parodų autorius, keliolikos paveikslų ciklų dailininkas Laimonas Šmergelis – Utenos grindinio vaikas, taip ir neatsiplėšęs nuo gimtinės. Čia mokėsi, išvažiavo studijuoti dailės į Šiaulių pedagoginį universitetą, sugrįžo diplomuotas dailėtyros magistras ir „Šatinėlio“ mokyklėlėje – darželyje moko dailės pačius mažuosius.  Daug kuria, o kūryba taipogi įvairiapusė – grafika, šaržai, kompiuterinė grafika, bet didžiuma – tapybos kūriniai. Įdomiausia,  jog yra surengęs parodų drauge su savaisiais auklėtiniais – ir jis, ir vaikai piešia, pasirinkę tą pačią temą. Pedagogas pastebi, jog toks kūrybinių jėgų susivienijimas jam pačiam labai netikėtas – vaikai pažeria tokių fantazijos perliukų, kad suaugusysis ir nesumąstytų. Išgyvenęs ankstyvąjį kūrybos metą, kai dominavo pietietiško kolorito ryškios spalvos ir siužetai, pastarąjį L. Šmergelis paskyrė vaiko temai, ir jau kuris laikas įvardijamas tuo,  kuris piešia vaikus. Yra išleidęs ir spalvingą katalogą – knygelę „Fantazijos“, iliustruotą tapytais vaikų portretais.

Spausdinti
  

DAILININKĄ SUBRANDINO TĖVYSTĖ

Uteniškio dailininko Laimono Šmergelio piešiami vaikai apkeliavę visą Lietuvą. Pūstažandžiai, raudonomis ševeliūromis – jie lyg pasakų herojai gyvena autentišką gyvenimą paveiksluose. Laimonas prisipažįsta: ne visada jo darbai buvo tokie šviesūs ir šilti. „Tapus tėvu keičiasi ne tik gyvenimas, bet ir kūryba. Atsiranda branda, bet vaikiškumas taip pat išlieka“, – tikina vaikų darželyje dirbantis menininkas.

Spausdinti
  

LAIMONAS ŠMERGELIS: MODERNAUS MENO FANTAZIJŲ INTERPRETACIJA

Gruodžio 2d. Ukmergės kultūros centro Dailės galerija buvo papuošta ekspresyviais modernaus meno kūrėjo Laimono Šmergelio tapybos darbais. Gyvas ir užburiantis autoriaus darbo braižas karnavalinių ir ryškių spalvų fone įtaigiai įsilieja į artėjančių švenčių nuotaikų karavaną, meno kūrinio pagalba kiekvieną mūsų raginantį prisiminti tai, kas švenčiausia - vaikystę.  

Spausdinti
  

VAIKO VEIDE SLYPI SUAUGUSIOJO PASAULIS

Praėjusią savaitę Kultūros centro parodų galerija „nusidažė“ ryškiomis ir ekspresyviomis, karnavalą primenančiomis spalvomis, o iš ant sienų kabančių paveikslų įvairias emocijas „žarstė“ vaikai. Atidaryta įspūdinga menininko iš Utenos Laimono Šmergelio tapybos darbų paroda labai tinka artėjančių Naujųjų metų proga.

Spausdinti
  

Puslapis 1 iš 3


DRAUGAI